MALIŠANI IZ VRTIĆA POSJETILI NAŠU ŠKOLU

U saradnji sa vrtićima „Madagaskar“ i „Zvončići“ danas je u našoj školi upriličeno druženje predškolske grupe djece i naših učenika, te smo na taj način obilježili Svjetski dan djece. Mališani iz vrtića najprije su se upoznali sa prostorijama naše škole. Zadržali su se u školskoj biblioteci, gdje su zajedno sa školskim bibliotekarom razgledali razne slikovnice i knjige, te se počastili slatkišima,  a zatim je uslijedilo zanimljivo i kreativno druženje sa učenicima naše škole. U našem produženom boravku pripremili smo za naše goste jedan igrokaz, a zatim smo organizovali i kreativnu radionicu koju su mališani iz vrtića i učenici iz naše škole radili u paru. Na ovaj način mališani su imali priliku da sjednu u školske klupe, čuju zvuk školskog zvona i osjete atmosferu koja vlada školom. Želimo da im ova posjeta ostane u lijepom sjećanju, a mi se radujemo ponovnom viđenju i druženju sljedeće godine. Učenici naše škole su pred kraj podijelili svojim drugarima iz vrtića simbolične poklončiće. Ono što je, ipak, najvažnije jeste da su saznali kako je učenje zabavno i da se ne treba plašiti polaska u školu.

 


Comments are Closed