OBUKA O NOVOM “PROTOKOLU O ZAŠTITI DJECE OD NASILJA, ZANEMARIVANJA I ZLOSTAVLJANJA”

Početkom mjeseca aprila tekuće godine donesen je “Protokol o zaštiti djece od nasilja, zanemarivanja i zlostavljanja” koji je potpisan od strane Ministarstva prosvjete i kulture, Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva porodice, omladine i sporta i Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite.
Kako bi se školama što jasnije predstavile odredbe Protokola, kao i načini njegove primjene, Republički pedagoški zavod organizovao je juče u Banjaluci obuku za direktore, stručne saradnike i članove Multisektorskog tima osnovnih i srednjih škola.
Ovoj obuci prisustvovali su direktor naše škole Sanja Ilić, pomoćnik direktora Milena Mitrović, školski pedagog Gina Bjegojević, školski defektolog Svjetlana Petrović i koordinator Multisektorskog tima naše škole Vanja Mikić.

Comments are Closed